SZERETETTEL KÖSZÖNTÜNK AZ EGYESÜLET HONLAPJÁN
SZERETETTEL KÖSZÖNTÜNK AZ EGYESÜLET HONLAPJÁN
BEJELENTKEZÉS
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
EGYESÜLETÜNKRŐL

Címoldal>>

 
A ROMA KULTÚRA
 
NÉPMESÉK

BEÁS ÉS MAGYAR NYELVEN

SZÖGKIRÁLY (MEK)

 

ERDÉLYI CIGÁNY MESÉK

MÁS MESÉK

MESÉK a RomaNet-ről>>

 
ROMA KÖLTŐK
 
PODO
 
NAPTÁR
2024. Április
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
<<   >>
 
Pub4

                     EURÓPAI horizontok 

On-line források kapcsolatépítéshez és forrásszerzéshez 2006, 2007-13 
 

A SZERETVE TANULNI EGYESÜLET gyűjtése, szakmai partner: ALTUSOFT  

Az EGYESÜLET köszöni az innovációs tevékenyéghez kapott kerületi támogatást és felajánlja a gyűjtemény közzétételét saját honlapon illetve kerületi honlapokon és további bővítését 2007-ben, 

    1. Nemzeti Fejlesztési Hivatal – A Miniszterelnöki Hivatal Nemzeti Fejlesztési Ügynöksége hivatalos honlapja

 

      http://www.nfh.hu/ 

      A honlap oldalai hasznos információval szolgálnak a csatlakozás előtti és utáni EU-támogatási alapokról, azok megszerezhetőségéről, valamint a Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT) célkitűzéseiről. A Strukturális és Kohéziós Alapok koordinációjával és az azokra történő felkészüléssel , valamint a Nemzeti Fejlesztési Terv elkészítésével közvetlenül e hivatal fogalalkozik. Számos humánerőfejlesztési program leírását és ehhez kapcsolható pályázati kiírásokat is érdemes áttekinteni az oktatási intézmények vezetőinek. 

Strukturális és Kohéziós Alapok Képzési Központ (SAKK) 

      A Nemzeti Fejlesztési Hivatal és a Tempus Közalapítvány honlapjai hasznos információval szolgálnak továbbá a közelmúltban alakult Strukturális és Kohéziós Alapok Képzési Központról is (SAKK). A képzőközpont feladata egy olyan koordinációs tudásközpont létrehozása és működtetése, amely lebonyolítja az alapok fogadására készülő intézményrendszer munkatársainak képzését és koordinálja a pályázók felkészítését elősegítő képzőhálózatot. A SAKK tehát elsősorban az oktatók továbbképzését végzi, illetve a kialakítandó képzési rendszerben felügyelete alá tartozó tematikus és regionális képző intézményeket készíti fel és koordinálja. A tervek szerint a központ szakmai munkáját a Tempus Közalapítvány http://www.tpf.hu  koordinálja és kelet-közép-európai képzési centrumként is működni fog. 
 

Európai Középiskolai Igazgatók Egyesülete (European School Heads Association)  
Az Európai Unió és számos társult ország, köztük hazánk középiskolai igazgatóinak országos egyesületeit összefogó szakmai szervezet honlapja. Összefoglalja a Szövetség történetét, az általa is aktív részvétellel támogatott Socrates, Comenius, Minerva és Grundtvig, Lingua és Arion programját. A honlap ezenkívül hozzáférhetést biztosít a szervezet európai és nemzeti bizottságaihoz, így a magyarhoz is
www.esha.inf.hu amely jelenleg áll átadás előtt. Mindazok számára ajánlott, akiket az európai oktatásmenedzsment témaköre és a kapcsolatépítés érdekel.  

http://eunbrux02.eun.org/sites/esha.org/index.htm  

  1. Linkek az iskolaigazgatók európai egyesületeihez (Links to Shcool Principal Associations in Europe)  
    Az Iskolaigazgatók Központjának linkgyűjteménye, amely a brit, norvég, svéd, ír és holland iskolaigazgatók egyesületeihez biztosít közvetlen hozzáférést, valamint egyéb európai dokumentumokhoz és szervezetekhez, mint például az Európai Bizottság oktatással foglalkozó dokumentumaihoz, a Vezetés Online (Leadership Online) című hálózathoz, vagy a brit Nemzeti Iskolavezetési Főiskolához (National College for School Leadership). E lap szintén mindazok számára ajánlott, akiket az európai oktatásmenedzsment témaköre és a kapcsolatépítés érdekel.

 

http://www.eun.org/eun.org2/eun/en/ressources_smc/content.cfm?ov=7041&lang=en  

  1. Európai Történelemtanárok Állandó Konferenciája és Szervezete  
    A legrangosabb európai történelemtanári szervezet hivatalos honlapja, számos konferencia-anyaggal, módszertani példatárral, a tagszervezetek listájával, levelezőlistával. Bár gazdag adattartalommal bír, oroszországi szerverét türelemmel, többszöri frissítés után tudjuk csak elérni. Hazai vonatkozású anyagokat az EUROCLIO magyar szervezetének honlapján
    www.tte.hu találhatunk.

 

http://www.eurocliohistory.org/

 

EURÓPAI DIMENZIÓS ESETTANULMÁNYOK ÉS PROJEKTEK 
 
Adatforrások  
 

  1. Modern Nyelvek Európai Központja (European Centre for Modern Languages)  
    Az Európa Tanács idegen nyelv-oktatási innovációs és tanárképzési központja Grazban működik, intenzív magyar részvétellel. Többek között itt található az Európa Tanács nyelvoktatás-politikájának részletes leírása, a közös európai nyelv-oktatási együttműködési projektek bemutatása, az európai oktatási térben kidolgozott közös idegen nyelv-tanítási és használati kritériumok valamint eseménynaptár, interaktív fórum a nyelveket tanítók és tanulók számára, gyakorlati anyagok és adatbázisok nyelvtanári műhelyeknek, óravázlatok, PDF-formátumban letölthető beszámolók nyelvoktatási projektekről.

 

http://www.ecml.at/ 
 
 
 

Helyünk Európában projekt (Our part of Europe Project)  
Projektleírás és javaslat az Európai Bizottság által létrehozott Virtuális Iskola-szerver (www.en.eun.org) földrajz tagozata gondozásában arról, hogy miképpen épüljön fel egy Európa-tematikájú iskolai honlap, amely elsősorban az adott terület fizikai adottságának és a fiatalok életének más európai országok számára készülő bemutatásával foglalkozik. Elsősorban érdeklődő földrajz-szakos tanároknak és diákjainak ajánlott kikötő, valamint iskolai web-mesterek európai partnerkeresői számára is.
 
 
 

http://www.en.eun.org/eun.org2/eun/en/vs-geography/content.cfm?lang=en&ov=7123 
 

  1. Projektek az E-neten  
    Az Európai Bizottság által kezdeményezett Európai Sulinet-projekt web-oldala, amely 20 ország oktatási minisztériumainak támogatását is élvezi. A web-oldalon az e-tanulás-sal kapcsolatos legfrissebb hírek olvashatók, valamint on-line képzési anyagok, tantervi követelmények, gyakorlati ötletek és európai iskolák közös oktatási projektjei is fellelhetők. A honlap az európai e-learning egyik központja, amennyiben sokrétű információs forrásaival, a különböző felhasználók számára külön szekciókkal minden oldalról megközelíti az e-tanulás témáját. Színes információival, keresőjével, híreivel, forrásanyagaival, oktatási segédanyagaival mind diákok, mind tanárok számára oktatási és tanulási célokra is felhasználható oldal.

http://eschoolnet.eun.org/eun.org2/eun/en/index_eschoolnet.cfm 
 
 
 
 
 

  1. Fiatalok Európában Fiatal Riporterek (Young in Europe Young Reporters)  
    A svéd EU elnökség (2001 január 1-június 30.) által tett kezdeményezés, amely fiatal svéd riportereket támogatott saját, az Európai Unióval foglalkozó riportjaik elkészítésében. A honlap jó információs forrás, illetve gyakorlati példa kommunikációval foglalkozó osztályok részére az európai újságírást illetően. Nemcsak cikkeket, de az EU-val kapcsolatos játékokat és általános információkat is tartalmaz, amelyek diákok és tanárok által is felhasználhatók.

 
 

http://www.eu2001.se/ungareportrar/eng/default.asp

      Pedagógusok mobilitása

 

    1. Tanulmányi utak virtuális épülete (The Study visits building – The Community programme of study visits for vocational training specialists)

 
 

      http://studyvisits.cedefop.europa.eu/  

      A Leonardo da Vinci II. program keretében egyedülálló utazási és tapasztalatszerzési lehetőséget kínál ez az oldal  a szakképzésben dolgozó tanároknak. Tematikus, 3-5 napos tanulmányi látogatásokat kínál Európa számos országának szakiskoláiba, műhelyeibe. A látogatások teljes anyagi hátterét a CEDEFOP által nyújtott ösztöndíj fedezi.

    1. Európai tanulási lehetőségek kikötője (Portal on Learning Opportunities throughout the European Space) MAGYARUL IS !!!

 

      http://europa.eu.int/ploteus/portal/home.jsp 

      Ezt a nagyszerű portált az Európai Bizottság a Lisszaboni és Stockholmi Európa Tanácsi értekezlet hatására hozta létre. A Bizottság felkérte a tagállamokat, hogy osszák meg egymással, milyen munkavállalási és tanulási lehetőség van az egyes országokban. A portál célja, hogy elősegítse a már létező, európai tanulási lehetőségeket bemutató oldalak közti navigálást. Ajánljuk olyan diákoknak és tanároknak, akik külföldön szeretnének tanulni, illetve dolgozni.

      DIÁKOK MOBILITÁSA fejezethez

    1. Irány a francia felsőoktatás (EDUFRANCE - Your path to French higher education!)

 

      http://www.edufrance.fr/en/ 

      Átlagon felüli mennyiségű információt nyújtó portál, amelyen keresztül megismerhetjük, milyen tanulási lehetőségek nyílnak Franciaországban a középiskolai és/vagy felsőoktatási végzettséggel rendelkező diákok számára. Megismerteti a látogatóval, hogy milyen anyagi vonzata van a diáklétnek az országban, és hogy mire kell figyelni, ha Franciaországban szeretnénk tanulni. Ajánljuk minden diáknak, aki középiskolai tanulmányai végén jár, vagy már rendelkezik érettségi vizsgával. 

    1. Nagy Britannia hivatalos karrierlehetőségeket kínáló oldala diplomásoknak (The UK's Official Graduate Careers Website)

 

            http://www.prospects.ac.uk/cms/ShowPage/Home_page/p!eLaXi 

      Figyelemreméltó portál mindenkinek, aki diplomával rendelkezik és továbbtanulni vagy dolgozni szeretne. Foglalkozik karrier-tanácsadással, bemutatja az egyetemi munkaügyi központokat, álláslehetőségeket kínál. Az álláskeresés mellett segít a továbbtanulásban, számos posztgraduális programot kínál. Ajánljuk mindazoknak, akik diplomával rendelkeznek és Nagy Britanniában szeretnének szerencsét próbálni. 

    1. Tanuljunk Svédországban (Study in Sweden)

 

      http://www.sweden.se/templates/SISFrontPage____4908.asp 

      Ez az angol nyelvű oldal teljes körű betekintést nyújt Svédország felsőoktatásába. Az első diplomát nyújtó programokon túl eljuthatunk számos posztgraduális és doktori képzést nyújtó intézményekhez is. Ezen túl találunk nyári kurzusokat, illetve kifejezetten a svéd nyelvet és kultúrát tanító programokat is. A tanulmányi információkon túl megismerkedhetünk Svédországgal és hasznos tanácsokat kapunk a svéd diákélettel kapcsolatban. 

        
 
 

    1. Holland szervezet a felsőoktatási intézmények nemzetközi összefogásáért (Netherlands organization for international cooperation in higher education)

 

            http://www.nuffic.nl/ 

      Ez az oldal öt fontos témakör, és számos szolgáltatás bemutatása köré épül. A holland felsőoktatási intézmények programjai és elérhetőségei mellett megismerkedhetünk a holland bevándorlási hivatal tevékenységével, a szakmai végzettségek elismerésének rendjével, a holland felsőoktatás marketingjével, a holland diákélettel. Nem csak diákoknak ajánljuk ezt az oldalt, hanem minden olyan oktatási szakembernek, aki érdeklődik a holland felsőoktatás működése iránt. 

    1. Diákmobilitás Finnországba

 

      http://www.minedu.fi/OPM/?lang=en 

      A finn hallgatói juttatások rendszerének mai formáját 1969-ben vezették be, azóta csak kevésbé lényeges dolgot változtattak rajta. A juttatási rendszer lényege, hogy egyenlő esélyeket teremtsen az oktatásban. Ez az oldal megismerteti a látogatót a külföldieknek is járó juttatások formáival, egyben betekintést is nyújt a közép- és felsőoktatási intézmények képzési programjába. Az oldal egyik nagy erénye, hogy az általános iskolai programokat is bemutatja. Érdekes lehet azoknak is, akik szakmai tanulmányokat szeretnének folytatni Finnországban.

      Struktúrális támogatások

 

    1. Nemzeti Fejlesztési Hivatal – A Miniszterelnöki Hivatal Nemzeti Fejlesztési Terv és EU Támogatások  Hivatala hivatalos honlapja

 

      http://www.nfh.hu/ 

      A honlap oldalai hasznos információval szolgálnak a csatlakozás előtti és utáni EU-támogatási alapokról, azok megszerezhetőségéről, valamint a Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT) célkitűzéseiről. A jelenleg is futó PHARE és ISPA előcsatlakozási programokkal, a csatlakozás után beinduló Strukturális és Kohéziós Alapok koordinációjával és az azokra történő felkészüléssel , valamint a Nemzeti Fejlesztési Terv elkészítésével közvetlenül e hivatal fogalalkozik. Számos humánerőfejlesztési program leírását és ehhez kapcsolaható pályázati kiírásokat is érdemes áttekinteni az oktatási intézmények vezetőinek. 

    1. Strukturális és Kohéziós Alapok Képzési Központ (SAKK)

 

      A Nemzeti Fejlesztési Hivatal és a Tempus Közalapítvány honlapjai hasznos információval szolgálnak továbbá a közelmúltban alakult Strukturális és Kohéziós Alapok Képzési Központról is (SAKK). A képzőközpont feladata egy olyan koordinációs tudásközpont létrehozása és működtetése, amely lebonyolítja az alapok fogadására készülő intézményrendszer munkatársainak képzését és koordinálja a pályázók felkészítését elősegítő képzőhálózatot. A SAKK tehát elsősorban az oktatók továbbképzését végzi, illetve a kialakítandó képzési rendszerben felügyelete alá tartozó tematikus és regionális képző intézményeket készíti fel és koordinálja. A tervek szerint a központ szakmai munkáját a Tempus Közalapítvány http://www.tpf.iif.hu koordinálja és kelet-közép-európai képzési centrumként is működni fog. 

      http://www.nfh.hu  
 

 

      Információs források fejezet 

Fontos hazai inntegrációs szervezetek  
 

    1. A Külügyminisztérium EU-tájékoztató szolgálata

 

      E honlap interkatív információs szolgáltatást nyújt Magyarország 2004-es hivatalos EU-csatlakozásának általános politikai hátteréről és a munkavállalók, pedagógusok, diákok, vállalkozók valamint más, kiemelten dinamikus társadalmi csoportok EU-integrációs pályázati és kapcsolatépítési lehetőségeiről. 

      http://www.eu2004.hu/ 
 

Kiemelten a pedagógusok mobilitása, e-tanulás,  források, támogatási források 

  1. Európai Alkalmazottak Kiválasztásának Hivatala (European Personnel Selection Office; EPSO)

http://europa.eu.int/epso/index_en.htm

Az EPSO, az Európai Unió hivatalos szerve 2003. január 1-től működteti internetes oldalát, amely az egyetlen olyan internetes, amelyen keresztül központilag juthatunk az Európai Unió összes intézményének álláshirdetéseihez. Gyors regisztráció és a személyen adatlapunk kitöltése után szabadon jelentkezhetünk az Official Journalban meghirdetett Európai uniós állásokra. A meghirdetett állásokon kívül letölthetünk próbateszteket is, amelyek segítenek a felvételire való felkészüléshez.

 

  1. British Council – Oktatás és Képzés (Education and Training)

http://www.britishcouncil.org/education/index.htm

A British Council oktatási részlegének oldala. Az oktatási részleg célja, hogy tanulási lehetőségeket biztosítson diákoknak, fiataloknak és szaktanároknak. Az oldal segít kapcsolatba lépni külföldi diákokkal. Lehetőség van cserediákokat, partneriskolákat keresésére is. Az események rovatban a világ számos részén rendezett oktatási eseményről olvashatunk. A hírek között mindig a legaktuálisabb információhoz juthatunk.

  1. Tantervek felmérések és nemzetközi áttekintése (International Review of Curriculum and Assessment)

http://www.inca.org.uk/

A folyamatosan bővülő és frissülő oldal elvezeti az érdeklődőket az egyes nemzetek tanterveihez és a hozzájuk kapcsolódó oktatási tananyagokhoz. Az egyszerűen kezelhető keresőprogram segítségével gyorsan megtaláljuk, amit kerestünk. A keresések után többek között Ausztrália, Kanada, Anglia, Franciaország, Németország, Magyarország, Írország, Olaszország, Japán, Korea, Hollandia, Új-Zéland, Szingapúr, Spanyolország, Svédország, Svájc és az Egyesült Államok nemzeti tanterveibe nyerhetünk bekekintést.

 

  1. Virtual Teacher Centre

http://schools.becta.org.uk/index.php?section=il&catcode=events&PHPSESSID=eea37afe7d857566d687d5099172737d 

Ez a nagyszerű oldal 2003-ban elnyerte a közigazgatási kategóriában az év Új Média Korszak Hatékonysági díját (New Media Age Effectiveness Awards), amit az Internet Oscárjaként is emlegetnek. Amit az oldal kínál: több mint 2000 óravázlat, iskolavezetési tanácsok igazgatóknak és vezetőtanároknak, pedagógusok lapja (általános- és középiskolai tanárok számára), a brit és más országok oktatási rendszerének áttekintése, tanárok személyes és szakmai fejlődését elősegítő programok és események bemutatása.

  1. Tanári erőforrás központ - Teacher Resource Centre

http://tre.ngfl.gov.uk

Kitűnő oldal, amelyen könnyen és gyorsan kereshetünk a brit nemzeti tantervben és az ahhoz kapcsolódó oktatási anyagok között. A keresést évfolyam, szerző, dátum, cím alapján is folytathatjuk. Pár percet igénylő ingyenes regisztráció után magunk is feltehetünk anyagokat az oldalra. A regisztráció egyébként nem kötelező, anélkül is kereshetünk az adatbázisba és le is tölthetjük a kívánt dokumentumokat. A fórumokon megismerhetjük mások véleményét és megoszthatjuk tanártársainkkal tapasztalatainkat. 

  1. The Times – Oktatási Melléklet (The Times Education Supplement)

http://www.tes.co.uk

Az Interneten is követhető, Nagy Britannia legnagyobb példányszámban eladott napilapjának oktatási mellékletét találjuk itt. Az internetes változat legnagyobb haszna – amellett, hogy mindent elolvashatunk rajta, ami papíron is megjelenik -, hogy kereshető. Nem csak szerző, cím és dátum szerint kereshetünk rá a cikkekre, hanem úgy is, hogy egy-egy szót adunk csak meg. Mindezek mellett – szemben számos más online napilappal – a keresés teljesen ingyenes.

  1. Az én Európám (myErupe)

http://myeurope.eun.org/

A myEurope az Interneten alapuló project, amely több mint 1800 iskolát és ennél is több tanárt tud tagjai között. A közös project célja, hogy növelje a fiatalok Európa öntudatát. Segít abban, hogy a diákok érdeklődése még inkább az európai ügyek felé forduljon, és ugyanolyan természetesen legyenek az Európai Unió, mint saját hazájuk állampolgárai. A honlap a nemzetközi oktatási projektek, órai és azon kívüli tevékenységek, európai uniós tantervek széles skáláját vonultatja föl.

  1. NetD@ys

http://www.netdayseurope.org

A NetD@ays az Európai Bizottság egyik kezdeményezése az európai oktatás és kultúra népszerűsítésére az Interneten keresztül. Elsősorban az új technikai megoldások oktatásban  való felhasználását mutatja be. Számos nemzetközi és helyi szintű projektet kínál, amelyekre online is lehet jelentkezni. Lehetőséget kínál arra is, hogy a diákok megmutassák, mire képesek. Multimédia pályázatok, online fórumok és játékok sora áll a diákok rendelkezésére.

  1. eIskola (eSchola)

http://eschola.eun.org

Harmadik éve működik az eSchola, lehetőséget teremtve ezzel, hogy a tanárok online is megmutathassák, milyen módon alkalmazzák az információtechnológiai eszközöket a tanórákon. A fórumokon elehetőségük nyílik arra is, hogy megosszák egymással tapasztalataikat. Az oldal látogatói között számos európai és Európán kívüli országok tanárai és oktatáskutatói szerepelnek.

  1. Nyitott Ajtók (Open Doors)

http://www.eun.org/eun.org2/eun/en/excellence_eschola/sub_area.cfm?sa=314

Az Internet kedvelőinek ajánljuk ezt az oldalt. Az eSchola gondozásában működő impozáns oldalon az ajtó ikonra kattintva az érdeklődő virtuális iskolalátogatáson vehet részt. A kirándulás programjában olyan iskolák szerepelnek amelyek innovativ módon alkalmazták az oktatásban vagy azon kívül az új információtechnológiai eszközöket.

  1. Tanárok Hálózata (Teachers Network.org)

http://www.teachnet.org/

Nagyon hasznos amerikai honlap, amelynek célja, hogy kapcsolati lehetőséget adjon diákoknak és tanároknak egyaránt. Lehetőséget kínál kutatási és egyéb programokban való részvételre. Széleskörű intormációs bázisa tartalmaz videőkazettákat, tanári kézikönyveket, segédanyagokat. Kezdő tanárok részére külön gyűjtemény va.

  1. Innovatív iskolák európai hálózata (European Network of Innovative Schools; ENIS)

http://www.eun.org/eun.org2/eun/en/enis2/entry_frame.cfm?id_area=18

Az ENIS hálózathoz kezdetben csak az Európai Unió tagországai csatlakozhattak, azonban a nagy sikert látván a szervezet megnyitotta kapuit a nem tagállamok számára is. Az ENIS célja, hogy elősegítjse az iskolák információ-technológiai innovációját. A hálózathoz való csatlakozáshoz egy kérdővívet kell az érdekelt iskolának kitöltenie (ez letölthető a honlapról), amely alapján az adott ország dönti el részt vehet-e a programban.

  1. E-tanulás Európában (elearningeuropa.info)

http://www.elearningeuropa.info/

Ezen az oldalon megtalál mindent, amit az e-tanulásról tudni érdemes. Kezdve az elmélettel, a nemzeti példákon keresztül a helyi kezdeményezésig és programokig. Mindenképpen érdemes kiemelni, hogy ezen az oldalon keresztül eljuthatunk az Európai Bizottság E-learninggel kapcsolatos hivatalos dokumentumaihoz és projektjeihez is.

  1. Ösztöndíjak a Külügyminisztérium honlapján

http://euvonal.hu/index.php?op=mindennapok_oktatas&id=osztondijak

A Külügyminisztérium honlapján számos külföldi ösztöndíj-lehetőséget gyűjtöttek össze. A lehetőségek szinte minden korosztály számára nyitottak: találnak egyetemi, főiskolai és másoddiplomás ösztöndíjakat is. Külön kategóriába sorolva érhetők el a külföldi EU-s képzések.

  1. Európai Nyelvi Díj adatbázis (European Label)

http://europa.eu.int/comm/education/language/label/index.cfm

Elsősorban nyelvtanítással foglalkozó szakembereknek ajánljuk ezt, az európai projekteket tartalmazó adatbázist. Az oldal célja, hogy felkeltse a gyakorló nyelvtanárok és a döntéshozók figyelmét a regionális és helyi szintű projektekre. Az Európai Nyelvi Díjat azok a helyi, regionális vagy nemzetközi projektek nyerhetik el, amelyek a nyelvtanítás minőségének javítását új, kreatív módon valósítják meg. Számos keresési szempont alapján találhatjuk meg a keresett projektet.

  1. Az Európai Bizottság legfontosabb szakpolitikáis és dokumentumai

http://ec.europa.eu/policies/index_hu.htm

Ezen az oldalon több nyelven is olvashatja az EU által legfontosabbnak ítélt oktatási dokumentumokat és valamennyi oktatási-kulturális program részletes leírását. (magyarul is olvasható a szerkezeti felépítés és rövid összefoglalók)

  1. Európai uniós pályázatok

http://euvonal.hu/index.php?op=palyazatok

Tanárok és diákok egyaránt mazsolázgathatnak a Külügyminisztérium honlapján található számos, folyamatosan frissülő és bővülő Európai uniós pályázatok között, amelyeknek határideje általában 2003. augusztus illetve szeptember.

 

  1. Európai oktatási minőség mutatók

http://europa.eu.int/comm/education/policies/educ/indic/back_en.html 

Az Európai Unió Miniszterek Tanácsa és a társult országok 1998-as prágai találkozóján felállítottak egy munkacsoportot amelynek a célja az volt, hogy olyan, kis számú mutatókat és mérföldköveket határozzanak meg, amelyek segítik a nemzeti oktatási rendszerek áttekintését és egységes rendszerbe foglalását. A munkacsoport tagjai 26 ország szakértői közül kerültek ki. Az első jelentést a tagállamok és társult államok oktatási minisztereinek találkozóján 1999-ben mutatták be Budapesten. A fenti oldalon bővebb információt találnak a konkrét minőségmutatókról, és egyben letölthetik a legfrissebb jelentést is. 

  1. Life Long Learning

http://europa.eu.int/comm/education/policies/lll/life/index_en.html 

2001 november 21-én az Európai Bizottság elfogadott egy kommunikét Making a European Area of Lifelong Learning a Reality címmel. A dokumentum a feirai Európai Tanács ülésének folytatásaként készült, és ezzel nagyban hozzájárult a Lisszabonban kitűzött célok megvalósításához. 

  1. Life Long Learning - contributions

http://europa.eu.int/comm/education/policies/lll/life/supportlll_en.html 

  1. Draft detailed work programme for the follow-up of the Report on the concrete objectives of education and training Systems

http://europa.eu.int/eur-lex/en/com/cnc/2001/com2001_0501en01.pdf 

  1. Peer review programme

http://peerreview.almp.org/en/ 

  1. Key principles and aims of the peer review

http://peerreview.almp.org/en/principles.html 
 
 
 

  1. European report on the quality of school education

http://europa.eu.int/comm/education/policies/educ/indic/rapinen.pdf 
 
 

  1. Schools on show

http://eschola.eun.org/eun.org2/eun/en/eschola2003_About/sub_area.cfm?sa=3789

A place for schools to present themselves and to display their information and communication technology (ICT) projects. 

  1. Európa Jövője Egyesület

http://www.csipero.hu/   
Az Európa Jövője Egyesület 1990. szeptemberében azzal a céllal alakult, hogy a kecskeméti gyerekeket megismerteti Európa gyermekeivel a gyermektalálkozók során. Az alapötlet egyszerű volt, a kontinens országaiból gyermekeket hívunk meg, akiket kecskeméti iskolák látnak vendégül. A külföldi gyerekek családoknál laknak, majd a következő évben a külföldi csoportok hívják viszontlátogatásra vendéglátóikat.  
 
65.
Magyar Kereskedelmi és Iparkamara  
http://www.mkik.hu/ 

Alapvetően a gazdaságfejlesztés céljait szolgáló szervezet honlapján  
az európai integrációs törekvések és az oktatási, humánerő-fejlesztési pályázati lehetőségek összekapcsolására találhatunk támogatási lehetőségeket, projektleírásokat.

  1. Az EU ifjúsági mobilitási programja (2000-2006)  
    A Mobilitás módszertani-kutató és szolgáltató központként működik az Ifjúsági és Sportminisztérium ágazati területein, az ifjúság, a sport, a fogyatékosok sportja és a kábítószer-prevenció területén. Pályázatai szolgáltatásai között első helyen a belföldi és nemzetközi programokhoz támogatást nyújtó pályázati rendszerek kezelése szerepel. Pályázható témakörei: Gyermek és Ifjúsági Alapprogram, az Ifjúsági és Sportminisztérium pályázatai kábítószer prevenció, sport, fogyatékosok sportja és ifjúsági programok területén; az Európai Unió IFJÚSÁG 2000-2006 programjának pályázatai. Diákoknak, pedagógusoknak és oktatási intézményeknek figyelmébe ajánlott honlap.  

http://www.mobilitas.hu/palyazat 

  1. Pályázatfigyelő integrációs témákban  
    Folyamatos pályázati forrás-figyelő oldal, mindenki számára, aki európai integrációs témákban pályázati lehetőségeket keres iskolája, önkormányzata számára.  

 
http://www.pafi.hu/kiirok/eu.htm 

  1. FIATALOK 2000 program (YOUTH 2000)  
    Az EU kezdeményezésének hivatalos magyar honlapja elsősorban a 15-25 éves korosztály számára. Valamennyi középiskolás és tanáraik számára számos mobilitási programot és egyéb együttműködési lehetőséget, pályázatot tartalmazó portál a GYISM gondozásában.

http://www.mobilitas.hu/ 
 

  1. Az Európa Tanács Oktatási Programjai (Council of Europe Education Prgrammes)

http://www.coe.int/T/E/Cultural_Co-operation/education/

 
Az Európa Tanács mint a legnagyobb hagyományokkal és a legnagyobb tagsággal (mintegy 50 állam) rendelkező kormányközi szervezet jelentős oktatási programokat indított útjára az elmúlt több, mint félévszázad alatt. A web-oldal részletes áttekintését adja az európai dimenzió fogalmát kidolgozó szervezet legfontosabb oktatási programjairól. Jó kiindulási pont az oktatás európai dimenziójának felfedezéséhez: európai együttműködési programok listája, az ET oktatási ajánlásai, hírek, bizottsági jelentések, konferencia-anyagok, tanítási anyagok egyaránt találhatók itt.  

  1. eucsatlakozas.lap.hu  
    Szintén a Startlap-portál-sorozat részeként elkészült oldal, amely több száz, az uniós csatlakozással kapcsolatos linket tartalmaz. Erőssége, hogy nagy arányban magyar nyelvű anyagok is találhatók rajta. Web-kapcsolatai között számos EU-dokumentációs központ és hazai EU-integrációs szervezet. Fontos EU-dokumentumok adatbázisa mellett hírportálként is működik, valamint pályázatok, támogatási források, vitafórumok,– ösztöndíjak, és on-line EU-tanfolyam is található itt. Pedagógusoknak ajánlott általános információk megszerzéséhez, vagy tananyagok, oktatási segédanyagok összeállításához, gyűjtéséhez.
    http://www.eucsatlakozas.lap.hu/
  2. Posztgraduális ösztöndíjak európai tanulmányokhoz (Grants for European studies postgraduate)  
    A firenzei Európai Egyetemi honlapján magyar pedagógusok és tanárjelöltek által is pályázható posztgraduális és posztdoktorális ösztöndíjak található történelem, társadalomismeret, közgazdaságtan és jog fakultásokon. Az oldal elsősorban a Jean Monnet posztdoktorális ösztöndíjak miatt ajánlott, amely az EU témakörében végzett kutatás és annak publikációjához nyújtott támogatás. Ajánlott doktorátust szerzett hallgatóknak, pedagógusoknak, akik elmélyült ismereteket szeretnének szerezni az Európai Uniót érintő kérdésekben.
    http://www.iue.it/

 

  1. Európai és nemzetközi oktatási konferenciák (European and international conferences on education)  
    Oktatással kapcsolatos adatbázisok, publikációk, konferenciák cím szerinti és kronologikus listáját magába foglaló adatbázis egyéb szolgáltatásokkal.

http://www.b.shuttle.de/wifo/educ/r-con.htm 

  1. Ingyenes alapfokú EU-tanfolyam  
    A Dunántúl.hu EU portál szervezésében indított ingyenes tanfolyamon a jelentkezők interaktív módon szerezhetik meg a legfontosabb ismereteket az Európai Unióról. A tanfolyam öt jól felépített szeminárium keretében ismerteti meg az érdeklődőket az Unió történetével, intézményeivel, politikájával, a csatlakozás követelményrendszerével és annak lépéseivel. A szemináriumok végén egy-egy kérdéssor, majd azok teljesítése után egy esszékérdés megírásával a jelentkező névre szóló igazolást kap a tanfolyam elvégzéséről. A szemináriumok letölthető anyagai pedagógusok és középiskolás diákok számára órai tananyagként is hasznos.
    http://www.eutanfolyam.hu/

 

  1. Európai Információs Szolgáltatás (Euro Info Service)  
    Az Euro Info Service az EU Kiadóhivatalának magyarországi képviselete: az EU Kiadóhivatala (EUR-OP), az OECD, a Világbank, a NemzetköziValutaalap, az Európa Tanács és az Északi Tanács kiadványainak terjesztésével foglalkozik. A honlapon megtalálhatók a szervezet legfrissebb kiadványai (könyvek, folyóiratok, elektronikus adatbázisok, CD-adatbázis, az EU-dokumentumok megrendelésének módja, EU-pályázati szaktanácsadás, az EU Kiadóhivatalának internetes szolgáltatásai és más hasznos, de általában nem ingyenes szolgáltatások. Pedagógusok számára EU-információs anyagok, oktatási segédanyagok gyűjtéséhez megfelelő kiindulási pont.
    http://www.euroinfo.hu/

 

  1. Virtuális iskola (The Virtual School)  
    Az Európai Sulinet program keretében fejlesztett, tantárgyanként kereshető pedagógiai segédletek az oktatás európai dimenziója kidolgozásához. Magyar jelentkezőket és tananyagokat szívesen fogadnak
    http://www.eun.org/eun.org2/eun/sv/vs-Front_/entry_page

 
 

 
Pillantás az oktatásra és kultúrára (Ecucation and Culture at a Glance)  
Az Európai Bizottság Oktatási és Kulturális Igazgatósága által kéthavonta kibocsátott, három nyelven elérhető hírlevél oktatásról, programokról, a soron következő eseményekről. A lap foglalkozik a szakképzéssel, a Bizottság ifjúságpolitikájával, valamint az audio-vizuális politikával is. Az oktatási rovat témái közé tartozik az e-tanulás, az élethosszig tartó tanulás, az Unió Socrates programjának rendezvényei, pályázatok. Az audiovizuális politika rovat pedig részleteiben foglalkozik az Unió kommunikációs folyamataival, a Kultúra 2000 nevű kulturális kezdeményezéssel, a média szerepével az oktatásban. Archívuma három nyelven tartalmazza az eddig megjelent számokat is. Pedagógusok és diákok tájékozódhatnak az oktatás legújabb európai mozgalmai, eseményei, pályázatai felől.
http://europa.eu.int/comm/dgs/education_culture/publ/news/05/newsletter_en.htm 

 
77.
Ösztöndíjak az Egyesült Királyságban (Scholarsips in the UK)  
Magyar állampolgárságú diplomásoknak kínál ösztöndíj lehetőségeket 3-12 hónap időtartamra gyakorlati vagy kutatási jelleggel. Változatos témák, elsősorban Magyarország Uniós felvételével kapcsolatban, pedagógusoknak is.
http://www.britishcouncil.hu/

78Az EU hivatalos kiadója  
Az EUR-OP elnevezésű kiadó gondozza az Európai Unió valamennyi intézményének kiadványát, s portálján ezek könnyen áttekinthetően kereshetők, több ingyenes szolgáltatásuk, mint a hírlevelük itt megrendelhető, számos adatbázis (mint az EU tisztségviselők és intézmények címtára) ingyenesen kereshető. Kiváló terep tanári felkészüléshez illetve önálló tanuló kutatási feladatsorok összeállításához.
http://www.eur-op.eu.int/ 
 

79. Európai Uniós szaknévsor  
Ezen az európai szaknévsoron belül magyarul és idegen nyelven is mintát adhatunk üzleti vagy kulturális szolgáltatói adatkereséshez, kapcsolatépítési szimulációs játékhoz diákjaink számára.
http://www.europages.com/ 

 
80.
Context Európai Oktatási Magazin Online (Context European Education Magazine Online)  
Az európai oktatásban résztvevő iskolaigazgatók és vezetők szervezetének (ESHA,
www.esha.org és az Európai Tanárképzési Egyesületnek (ATEE, www.atee.org on-line magazinja, amely az oktatás európai dimenziójának különböző vetületeivel foglalkozik az iskolavezetés szempontjából. Főbb témái a legfrissebb számokból: az európai oktatás, nők az oktatás-menedzsmentben, friss hírek az európai oktatási szervezetekről, az Internet mint pedagógiai eszköz és más izgalmas témák. Nem csupán iskolavezetőknek, hanem minden európai együttműködési projektben résztvevő hazai pedagógus részére ajánljuk. http://www.context-europe.org/ 

81.  
Eur-Op News  
Europ-News Az Európai Unió hivatalos kiadójának (Eur-Op) negyedévente megjelenő lapja segíti az eligazodást a kiadványok tengerében. A legkülönbözőbb témakörökben ad hírt a legfrissebb kiadványokról, rövid riportokat közöl egy-egy közösségi politika aktualitásairól. A kiadóhivatalt Magyarországon az Euro Info Service képviseli.
 
 

http://www.europages.com/ 

 

83. Tematikus index az EU intézményeiről és politikáiról  
Az Európai Bizottság SCADPlus információs szolgáltatása által létrehozott tematikus index áttekintést ad az EU valamennyi tevékenységtípusáról, és a kiemelt közösségi politikai területekben zajló együttműködési formákról. Alfabetikus rendben kereshetnek fogalommagyarázatokat, tevékenység-leírásokat mindazok, akik a glosszárium-rendszerű kiadvány on-line változatát használva az euro-nyelvezetet értelmezni és tanítani kívánják diákjaiknak.
http://europa.eu.int/scadplus/leg/en/index_01.htm

 

84. Európai Campus (Europa Campus)  
Az Európai Bizottság hivatalos portálján tavaly nyitott és fokozatosan bővülő oktatási információs portál-szolgálat, amelynek feladata nagyban megegyezik saját portálunk küldetésével. Európai oktatáspolitikai, és pedagógiai programok és adatbázisok keresésének brüsszeli frissítésű központi honlapja az Europa Campus, valamennyi nagyobb európai nyelven szerkesztve. Módszertani és együttműködési partnerkereséshez és ötletgyűjtéshez is kiváló a hazai pedagógusok számára. Található rajta európai oktatási fogalomtár, áttekintés a legfontosabb dokumentumokról, programokról és aktualitásokról. Jó kiindulópont egyéni kutatáshoz, ötletgyűjtéshez.
http://europa.eu.int 

85. EASE Európai Oktatási Kereső (Education Advanced Search Europe)  
A legnagyobb európai szervezetek, köztük az Európai Unió közreműködésével létrejött kereső bázis, mely metakeresőként kutatja át az európai oktatási web-helyeket. Közvetlen linkek találhatók az Európai Unióhoz, az Unió e-oktatás projektjéhez, illetve más oktatási adatbázisokhoz.
http://www.cedefop.eu.int/ease/

 
86.
Az Európai Unió Szakképzés-fejlesztési Központja (CEDEFOP)  
A Cedefop egy olyan európai non-profit szervezet, amely az Európai Bizottság döntéshozóinak és gyakorlati szakembereinek szerkesztésében, a tagállamoknak és európai társadalmi partnerszervezeteknek valamint minden pedagógusnak ad tájékoztatást az európai szakképzés legújabb irányzatairól. A honlap szolgáltatásai: az Elektronikus Képzési Falu (Electronic Training Village), ahol interaktív vitafórumok, virtuális konferenciák és hírszolgálat működnek, a Cedefop Info hírlevél, tanulmányok és riportok, tanulmányi utak, statisztikai információk, leíró monográfiák, Könyvtár és Dokumentációs Központ. A honlap szakképzésben résztvevő és az európai szakképesítések iránt érdeklődő tanárok számára ad gyakorlati segítséget az oktatás fejlesztésében, tanításban, szakmai kapcsolatteremtésben. Nemcsak szakképzésben dolgozók számára ajánlott oldal.
http://www.cedefop.gr/

 
 

87. Az Európai Bizottság legfontosabb oktatási dokumentumai  
Ezen az oldalon több nyelven is olvashatja az Oktatási és kulturális Főigazgatóság legfontosabb oktatási dokumentumait.
http://europa.eu.int/comm/education/doc/official/keydoc/keydoc_en.html

 
 
88.
Az Európai Unió Oktatási Információs Hálózata (EURYDICE)  
A szervezet célja, hogy áttekinthetővé tegye az európai oktatási rendszerek felépítését és az oktatás különböző vetületeiről (tanárképzés, idegen nyelv-oktatás, informatikai, környezeti nevelés stb.) összehasonlító tanulmányokat adjon közre. Az idegen nyelveken szerkesztett oldalt minden nemzetközi kapcsolatot építő pedagógus és iskolavezető figyelmébe ajánljuk, kiváló linkgyűjteménye miatt is, a magyar képviseletet külön is figyelmükbe ajánlva (www.om.eurydice.hu)
http://www.eurydice.org/

 
89.
Az Európa Tanács Oktatási Programjai (Council of Europe Education Programmes)  
Az Európa Tanács mint a legnagyobb hagyományokkal és a legnagyobb tagsággal (mintegy 50 állam) rendelkező kormányközi szervezet jelentős oktatási programokat indított útjára az elmúlt több, mint félévszázad alatt. A web-oldal részletes áttekintését adja az európai dimenzió fogalmát kidolgozó szervezet legfontosabb oktatási programjairól. Jó kiindulási pont az oktatás európai dimenziójának felfedezéséhez: európai együttműködési programok listája, az ET oktatási ajánlásai, hírek, bizottsági jelentések, konferencia-anyagok, tanítási anyagok egyaránt találhatók itt.
http://www.coe.int/T/E/Cultural_Co-operation/education/ 
 

90. E-tanulás Európában (elearningeuropa.info)  
Ezen az oldalon megtalál mindent, amit az e-tanulásról tudni érdemes. Kezdve az elmélettel, a nemzeti példákon keresztül a helyi kezdeményezésig és programokig. Mindenképpen érdemes kiemelni, hogy ezen az oldalon keresztül eljuthatunk az Európai Bizottság E-learninggel kapcsolatos hivatalos dokumentumaihoz és projektjeihez is.
http://www.elearningeuropa.info/

 
 

  1. Minőségmutatók az oktatásban

 
 

Az Európai Unió Miniszterek Tanácsa és a társult országok 1998-as prágai találkozóján felállítottak egy munkacsoportot amelynek a célja az volt, hogy olyan, kis számú mutatókat és mérföldköveket határozzanak meg, amelyek segítik a nemzeti

 
PONTOS IDŐ
 
SZELLEMI ÉLET
 
MŰHELYMUNKA
 
OKTATÁS - TANODA

Célja

 
GALÉRIA
 
ONLINE KAPCSOLAT
 
KAPCSOLATOK
 

A HONLAP LÁTOGATÓI
Indulás: 2007-05-05
 

 

TÁMOP 3.2.11/10-1/KMR-2010-0061

Ezerarcú világ

- szabadidős programok óvodásoknak, általános iskolásoknak -

 


Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal    *****    Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!